OPONY
Odpowiedz do tematu

:
Ad.1. Rozbierz i przeczyść zacisk. Posmaruj tłoczki specjalną pastą.
Ad.2. Sprawdź ogranicznik skrętu. Być może moto leżało na prawej stronie, uszkodziło ogranicznik i dlatego tak jest. Kierownica powinna wychylać się w obie strony tak samo i zostawiać (przy maksymalnym skręcie) trochę miejsca.

:
Pytanie do tych którzy latają na Maxxis Promaxx: czy da się na niej zrobić stoppie?

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Tomek Kulik
[Usunięty]
:
tmi napisał/a:
Pytanie do tych którzy latają na Maxxis Promaxx: czy da się na niej zrobić stoppie?
Z palcem pod pachą.
To bardzo dobre opony, z tej grupy cenowej wręcz rewelacyjne. Gdy rozpoczynano produkcję GS500 51B, ówczesne opony były gorsze, więc śmiało - jako praktyk - polecam Maxxis Promaxx.

Ostatnio zmieniony przez Tomek Kulik Pon 10 Sty, 2011, w całości zmieniany 1 raz
:
W takim razie kupuję Promaxxy, 197 zł, myślałem kupić Sport Demon ale nie ma sensu wykładać 295 zł - za tyle najtaniej udało mi się je znaleźć.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Na Promaxxach przejeździłem 6000 km i na razie nie widać po nich zużycia. Także warto.

:
tmi, u mnie Promaxxy 195 zl

opona maxxis promaxx

;)

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
kustyk
[Usunięty]
:
mam pytanko jakie opony polecacie na przód i tył do 450zł całość? Styl jazdy turystyczny ,chodź mam w tym roku zamiar poćwiczyć troszkę na winklach ....Pozdrawiam dzięki za pomoc :wstyd:

:
Bez zastanawiania bierz od Yarccoma opony maxxis promaxx. Naprawdę bedziesz zadowolony.

Duellis
[Usunięty]
:
Czy Promaxxy mają wskaźnik zużycia? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Bo ja na swoich nie mogę znaleźć.

Kubunia
[Usunięty]
:
Duellis napisał/a:
Czy Promaxxy mają wskaźnik zużycia?

Jak nie zapomnę, to jutro zobaczę i dam znać.

Tomek Kulik
[Usunięty]
:
Duellis napisał/a:
Czy Promaxxy mają wskaźnik zużycia? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Bo ja na swoich nie mogę znaleźć.
Mają. Środkowa bruzda ma cztery wypustki.

:
A czy te opony (Maxxis Promaxx) mają jakieś większe minusy? Ten bieżnik nie wygląda w nich jakoś obiecująco.. Przed sezonem planuję zakupić swojej Zuzi komplet opon, zastanawiam się tylko czy lepiej nowe promaxxy, czy jakieś używki bardziej znanej i sprawdzonej marki.

GS 500E '95 -> GSX-R 600 K3
---
GR
Tomek Kulik
[Usunięty]
:
Jakie używki? :przestraszony: Następny amator loterii drogowej. :szok:
Kup Promaxxy i nie kombinuj. Kup opony nowe, miękkie, plastyczne, przyczepne.
Za te pieniądze nie kupisz lepszej opony, na której można postawić maszynę na przednik kole i ścierać slidery na torze.

Snajper4
[Usunięty]
:
Ja też słyszałem same superlatywy o tych oponkach. Jak tylko kupie GS'a gdzieś w kwietniu od brata odrazu zamawiam od Yarccoma Promaxxy. Na tych 13letnich co mam w GSie nie mam zamiaru więcej jeździć...Chociaż nawet w ostrym deszczu nigdy nie miałem uślizgu :D chyba za spokojnie jeżdżę :)

Antoni
[Usunięty]
:
Przedwczoraj kurier przywiózł od Yarccoma nowe Maxxisy Promaxx (dzięki Yarccom :padam: ) do GS-a. Jestem mile zaskoczony stosunkiem jakość/cena. Porównywałem ich twardość z Michelinami Pilot Sport, na których aktualnie ganiam i jest bardzo podobna. Nie mogę doczekać się sezonu, aby je wypróbować w praktyce. Ponieważ sam wyważam koła, częśc prawdy wyjdzie też na wyważeniu...zobaczymy w przyszłym tygodniu, kiedy koła wrócą od malowania proszkowego.
W pełni popieram zdanie Tomka Kulika, żeby nie kombinować z używkami. Pomijając nieznaną historie takiej opony i proces starzenia gumy, znaczenie ma fakt, że zużywała się ona na innym motocyklu (przy komplecie najczęściej na dwóch różnych motocyklach) i jej profil niekoniecznie musi dawać frajdę z jazdy w naszym sprzęcie (mogą występować różne niekorzystne zjawiska - walenie się w zakręt, trzepotanie kierownicy itp.).
Ojciec zawsze mi powtarzał - "nie jeździ samochód/motocykl - jeżdżą opony...te kilka cm styku z ziemią, od których zależy nasze bezpieczeństwo".
Kurcze.....ale patetycznie....hehe

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.